Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w nich 17 – 18 sierpnia na X. Jubileuszowy Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych ,,Calineczka”. W tym roku zaproszenie na festiwal przyjęli: Teatr JaSię – Jan Grządziela z Gdańska, Walny Teatr Adama Walnego z Ryglic, Teatr „Off i Cyna” i aktorzy Teatru Rampa, „Teatr Scena 69” z Warszawy, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Festiwalowi towarzyszyć też będzie wystawa „ Aktor-pasja-teatr”, oraz wystawa plenerowa i wewnętrzna finalistów i laureatów IV edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie.
Z okazji Jubileuszu Festiwalu skomponowany zostanie, przez młodego, zdolnego płońszczanina, specjalny dżingiel. Nie zabraknie też jubileuszowego tortu.
Kierownictwo artystyczne oraz prowadzenie festiwalu objął współpracujący z MCK oraz naszym miastem – aktor Maciej Gąsiorek.
Na wszystkie spektakle wstęp jest wolny.

Program Festiwalu:
Sobota 17.08.2019 r.
Godz. 16.00 – Otwarcie Festiwalu oraz prezentacja dżingla autorstwa Bartosza Koźniewskiego.

Godz.16.15 – „CZEGO NIE WIECIE O SMOKACH” – Teatr Rozrywki Trójkąt – dziedziniec MCK. Po spektaklu spotkanie aktorów i lalkowych postaci z widzami.

Godz. 17.30 i 18.30 – otwarcie i prezentacja wystaw:
„AKTOR-PASJA- TEATR” w sali wystawienniczej MCK, o swojej pracy związanej z galerią opowiedzą Roman Holz i Maciej Gąsiorek oraz plenerowej prezentującej finalistów i laureatów IV edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie.
Niespodzianka – konkurs plastyczny ,,Co smoki lubią w teatrze”

Godz. 17.30 i 18.30 – „CUDOWNI MĘŻCZYŹNI Z KORBKĄ”
Adam Walny Teatr – samochód z przyczepą – dziedziniec MCK
/Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc otwarcie wystaw i spektakl „Cudowni mężczyźni … ” odbywać się będą naprzemiennie dla połowy publiczności/

Godz.19.15 – „TRZY KOLORY” – Teatr JaSię – Jan Grządziela – dziedziniec MCK

Niedziela 18.08.2019 r.
Godz.16.00 – „CALINECZKA” – Teatr Off i Cyna i aktorzy Teatru Rampa – sala widowiskowo – kinowa MCK

Godz. 17.00 – „BOHATEROWIE BAJEK” – Jubileuszowy Rodzinny Bal Kostiumowy zabawy taneczne, konkursy, wybór Króla i Królowej Balu. Prowadzenie – Kot Budzik i Krasnoludek Piksel z Budzika TVP1 – scena letnia MCK

Godz.17.45 – JUBILEUSZOWY TORT FESTIWALOWY

Godz.18.00 – ,,CMOK. SMOK”- Teatr Scena 69 – scena letnia MCK
– wstęp wolny-

Organizatorzy: Urząd Miejski w Płońsku i Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, współpraca: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Płońsku, Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, Hotel Martex w Płońsku.

 

X. Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych CALINECZKA 2019

| kategorii |
About The Author
-