W sobotę, 6 października w sali widowiskowo-kinowej odbył się spektakl dla dzieci Calineczka” marionetkowe przedstawienie w wykonaniu Teatru Barnaby z Gdańska. Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Calineczkę? Dzieci przeniosły się do baśniowej krainy, gdzie magiczne stworzenia ze świata „Calineczki” wcale nie są̨ takie straszne. Reżyserem spektaklu był Tomasz Man. Jego przedstawienia zawsze zachwycają̨ niesamowitym tempem akcji i trafioną pointą. Wartości które niesie spektakl, to miłość́, przyjaźń́ i ciekawość́ świata. Nieskrywane zainteresowanie muzyką rockową reżysera, skutkuje współczesną oprawą muzyczną przedstawienia, a w połączeniu z temperamentem muzycznym kompozytora Tomasza Lewandowskiego, daje mieszankę̨ wybuchową. Więcej zdjęć…

Za grę̨ aktorską, oraz animację odpowiedzialny był Marcin Marzec- aktor lalkarz, uczestnik i laureat wielu festiwali teatralnych, oraz jeden z niewielu w Polsce marionetkarzy grających spektakle solowe.

Muzykę̨ do przedstawienia skomponował nie kto inny a sam Tomasz Lewandowski. Kompozytor muzyki do wielu przedstawieni teatralnych polskich i za-granicznych. Pianista oraz kompozytor w jednym z czołowych Polskich zespołów rockowych Organek.

 

Wracamy z teatrem dla dzieci

| kategorii |
About The Author
-