Warsztaty są przeznaczone dla dzieci (7+), młodzieży i dorosłych. Odbywać się będą w sobotę, 18 sierpnia i w niedzielę, 19 sierpnia w godz. 11-15. Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy, tel. 731 333 646 – Robert Poryziński (ilość miejsc ograniczona).

Podczas warsztatów uczestnicy stworzą krótkometrażowy film animowany w technice animacji poklatkowej. Będą mieli możliwość zapoznania się produkcją filmu animowanego począwszy od stworzenia storyboardu (scenopis obrazkowy), po zbudowanie scenografii oraz lalek.
Warsztaty poprowadzą Marcin Roszczyniała i Karolina Rosińska:
Marcin Roszczyniała – absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Kulturoznawstwo o specjalności Filmoznawstwo. Prowadzi działalność 25Frames, która specjalizuje się w reklamie, grafice, animacji poklatkowej, postprodukcji filmowej oraz wypożyczaniu sprzętu filmowego. Z doświadczenia : animator, grafik, malarz, scenograf, reżyser. Od 10 lat tworzy filmy animowane, wykonał między innymi teledysk dla Ani Dąbrowskiej „Jeszcze ten jeden raz”, zespołu Flapjack „Dead end” , formacji O.S.T.R Marco Polo “Kartagina”. Stworzył film krótkometrażowy „Fabryka”, „Alicja w krainie OKSIR” oraz animacje i efekty specjalne do filmu “Theatrum Magicum” s w reżyserii Marcina Giżyckiego . W tym roku ukończył filmu krótkometrażowy w technice animacji poklatkowej pod tytułem „Iluzjoniści” do którego głos użyczyli: Jan Peszek, Jerzy Bończak oraz Stanisław Tym. Prowadził liczne warsztaty z animacji poklatkowej między innymi na Festiwalu “Katar” w Toruniu, Festiwalu “Animocje” w Bydgoszczy oraz warsztaty filmowe dla dzieci w Świeciu pod tytułem „Wakacje z duchami” oraz „Zapomniane Historie” w Bydgoszczy

Warsztaty ,,Poklatkowa Calineczka – warsztaty stop motion”

| kategorii |
About The Author
-