Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza wszystkie dzieci w sobotę, 25 stycznia o godz. 16 do sali widowiskowo-kinowej na przedstawienie teatralne ,,Toruńskie pierniki’’ z cyklu ,,Legendy polskie” w wykonaniu Autorskiego Teatru Młodego Widza.

Cena biletu 10 zł. Sprzedaż biletów w kasie kina, od środy do niedzieli w godz. 14.30-19.00 lub na stronie www.mckplonsk.pl.
Początek sprzedaży od piątku, 3 stycznia.

,,Toruńskie pierniki” to wciągająca opowieść o losach ubogiego cukiernika Bogumiła, który oddaje swoje serce Kasi – córce mistrza Bartłomieja. Niestety Bartłomiej planuje wydać Kasię za mąż za bogatego Pankracego.
Nieszczęśliwy Bogumił wyrusza w pełną niezwykłych przygód podróż po świecie. Co go spotka podczas tej samotnej tułaczki? Przekonajcie się sami!

Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki. Po spektaklu odbywa się spotkanie z twórcami, podczas którego można porozmawiać o bohaterach, formach lalkarskich i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii i w Australii. Czas trwania: około 45 minut.

Scenariusz i reżyseria A. Gotz
współpraca animacyjna D. Ludkiewicz
produkcja Teatr The Imagination w Londynie
muzyka J. Kućmierczyk
lalki A. Stelmachów
dekoracje B. Falkowska
realizacja dźwięku M. Tomsia.

Toruńskie pierniki – sobota z teatrem dla dzieci

| kategorii |
About The Author
-