W poniedziałek, 9 października w sali widowiskowo-kinowej w Płońsku po raz czternasty rok akademicki 2017/2018 rozpoczął Płoński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gośćmi wieczoru pn. ,,Rozmowy o życiu, sztuce i …’’ byli znani aktorzy Teresa Lipowska i Tomasz Gęsikowski. Podczas spotkania nie zabrakło poezji i rozmów o zawodowym i prywatnym życiu aktorów. Oprawę muzyczną zapewniła Agnieszka Wojciechowska z Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Więcej zdjęć…

Teresa Lipowska – ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi (1955). W 1957 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym (od 1975 Nowym). W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Wiele lat związana z kabaretem „Dudek”. Występuje w serialu M jak miłość, jako Barbara Mostowiak. Jest jedną z bohaterek książki Siła codzienności.
Tomasz Gęsikowski – Absolwent warszawskiej PWST. Aktor filmowy i teatralny. Był związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Ostatnio grał w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości” w reż. M.Wojtyszki w Teatrze Palladium w Warszawie. Grał w filmach produkcji francuskiej : „Memoire de Glace” i „Racine”, a obecnie przygotowuje się do zdjęć w angielskim filmie „Emigrants adventures’, w którym zagra m.in. u boku Hugh Granta. Szerszej widowni znany z ról w serialach: „Samo życie”, „Tango z aniołem”, „Regina”, „Czas honoru”, „Hotel 52″, „Ojciec Mateusz”.

Teresa Lipowska i Tomasz Gęsikowski na inauguracji PUTW

| kategorii, Wykłady |
About The Author
-