Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w poniedziałek, 20 maja o godz. 18 do sali widowiskowo-kinowej na koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu. Z programem w stylu nowoorleańskim wystąpi RB Dixie Five a zaprezentowany zostanie stary, dobry jazz.
UWAGA! Wstęp z zaproszeniami. Odbiór zaproszeń w kasie kina od środy do niedzieli w godz. 14.30 – 19.00.

Wystąpią:
Roman Bartnicki – suzafon
Dominik Mietła – trąbka
Janusz Witko – klarnet, saksofon sopranowy, tenorowy
Robert Szczerba – puzon
Wiktor Zydroń – banjo.
Koncert poprowadzi Adam Ferch, autor koncepcji artystycznej, zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Zespół założony został w 2014 roku przez jego leadera, multiinstrumentalistę – Romana Bartnickiego. Wykonują muzykę w stylu typowym dla Nowego Orleanu i jego ulicznych parad. Na repertuar zespołu duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez artystów, których kariery muzyczne miały początki właśnie w tym mieście, a mianowicie: Louisa Armstronga, Kida Ory, Joe „King” Olivera.

Choć zespół jest młody, to grają w nim doświadczeni muzycy, absolwenci klasycznych szkół muzycznych i wydziałów jazzu tych uczelni. Dużą popularnością cieszą się w ich wykonaniu parady uliczne przeprowadzane na wzór parad Nowego Orleanu. Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie – Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2015.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Współfinansujący: STOART.

Swing Club na Mazowszu – koncert RB Dixie Five

| kategorii |
About The Author
-