Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w sobotę, 27 października o godz. 16 do sali widowiskowo-kinowej na spektakl ,,Opowieści z niepamięci” w wykonaniu Teatru Animacji z Poznania, w ramach programu Teatr Polska. Wstęp wolny! Spektakl adresowany jest do widzów od 9 lat.
Prasłowiańska mitologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy ,,Opowieści z niepamięci” postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć… nasza pogoda!
Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech. Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?

Obsada:
SYLWIA CYRIS
JULIANNA DOROSZ
MARIOLA RYL-KRYSTIANOWSKA
MARCIN CHOMICKI
KRZYSZTOF DUTKIEWICZ
MARCEL GÓRNICKI

Spektakl teatralny ,,Opowieści z niepamięci”

| kategorii |
About The Author
-