Miejskie Centrum kultury w Płońsku zaprasza we wtorek, 24 października o godz. 19 do sali widowiskowo-kinowej na spektakl ,,Kamienica na Nalewkach’’ w wykonaniu aktorów Teatru Żydowskiego.
Bilety 80 zł i 60 zł (balkon) w sprzedaży od godz. 14.30 w kasie kina oraz na stronie www.mckplonsk.pl . Początek sprzedaży od środy, 20 września. Obowiązuje zniżka Rodzina 5+.

Scenariusz: Ryszard Marek Groński, Szymon Szurmiej, Gołda Tencer
Reżyseria: Szymon Szurmiej, Gołda Tencer
Scenografia: Ewa Łaniecka
Choreografia: Tomasz Tworkowski
Kierownik muzyczny: Janusz Tylman
Widowisko „Kamienica na Nalewkach” jest wspólną podróżą do miejsc, których już nie ma, a które wracają echem melodii, głosami ulicznych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent.
Spektakl przenosi widzów do jedynego w swoim rodzaju świata, ukazującego życie codzienne Żydów z warszawskich Nalewek. Tu znajdziemy wszystko: kłótnie plotkarek, spiski swatek, porady lekarskie, wieczory szabasowe, schadzki kochanków i podwórkowe kapele. Takie Nalewki były symbolem żydowskiego świata – tętniącego życiem od świtu do nocy, pełnego gwaru i humoru. Dlatego możemy być pewni, że śmiech będzie nam towarzyszył przez cały wieczór.

Spektakl ,,Kamienica na Nalewkach’’

| kategorii |
About The Author
-