W poniedziałek, 20 stycznia w sali widowiskowo-kinowej odbyła się 4. Płońska Gala, podczas której wręczonych zostało 9 statuetek – Płońskie Wieże, symbolizujące dążenie do celu, pokonywanie barier, szukanie nowatorskich rozwiązań i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Płońskie Wieże w 6 kategoriach otrzymali:

Gospodarka i Ekologia – Robert Krysiak, właściciel jednej z największych w Polsce firm eventowych, Andrzej Liberek, którego firma Liberpol działa od 26 lat na terenie Płońska i okolic.

Społecznik Roku – Lucyna Bogucka, działaczka lokalna związana z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polskim Związkiem Diabetyków czy też Klubem Seniora.

Kultura i Sztuka – Marzena Rutkowska, charyzmatyczna dziennikarka, recenzentka teatralna i filmowa, bywalczyni salonów i przyjaciółka artystów, która od lat wpisuje się w płońską i nie tylko – scenę kulturalną, Edyta Gałecka – opiekunka i trenerka grupy tanecznej „Mażoretki Diament” oraz Aleksandra Zuba- odnosząca sukcesy w Polsce i poza jej granicami.

Sport – sukces indywidualny – Damian Trzaska, jeden z najlepiej zapowiadających się sprinterów w kraju.

Człowiek z pasją – Adam Derdzikowski, miłośnik astronomii, założyciel i opiekun płońskiego Koła Miłośników Astronomii im. Jana Walerego Jędrzejewicza, przedstawiciel Płońska w kapitule Nagrody im. Jana Walerego Jędrzejewicza, która co roku przyznawana jest przez płoński samorząd dla najlepszej książki z dziedziny historii nauki.

Szczególne zasługi dla Płońska – Jacek Malicki, który przyczynił się do nieodpłatnego przekazania miastu byłych terenów Gospodarstwa Rolnego „Poświętne”.

W tym roku w organizację Gali włączyła się także gmina Płońsk, która przygotowała dla zasłużonych mieszkańców statuetki Złotych Kłosów.
Za rozsławienie ziemi płońskiej Złote Kłosy otrzymali w kategoriach:

Gospodarka i Ekologia – Leszek Sekulski, zastępca dyrektora generalnego oddziału zarządzania drogami i mostami GDDKiA.

Społecznik Roku – Stefan Grąbczewski z sołectwa Lisewo , Teresa Giżyńska – była sekretarz gm. Płońsk oraz Paweł Jakubowski – były komendant KPPSP w Płońsku.

Kultura i Sztuka – Hanna Mikołajczyk – laureatka wielu konkursów wokalnych o zasięgu powiatowym i ogólnopolskim oraz Łucja Brzeska – występuje w najróżniejszych koncertach i przedsięwzięciach, laureatka wielu festiwali wokalnych.

Człowiek z Pasją – Jerzy Andrzej Borowski – pasjonat koni, razem z żoną prowadzą gospodarstwo agroturystyczne w gminie Płońsk, Brygida Gawryszewska – razem z rodziną prowadzi Jeździecki Klub Sportowy, Zbigniew Szostak – kowalstwem zajmuje się od 1992 roku, dziś jest znanym i cenionym w Polsce fachowcem.

Szczególne zasługi dla Gminy Płońsk – Adam Struzik, marszałek Woj. Mazowieckiego.

Po części oficjalnej wystąpiła Danuta Stankiewicz z zespołem muzycznym. Artystka zachwyciła publiczność pięknym wykonaniem znanych i lubianych piosenek, takich jak: ,,Wernisaż’’, ,,Skrzypek na dachu” i inne. Na zakończenie odbył się bankiet przygotowany przez pracowników Bistro Kultura. Więcej zdjęć…

Relacja video:

Płońska Gala 2020

| kategorii |
About The Author
-