Do 10 października wystawa plakatów Zenona Kowalczyka.
Wystawa czynna od wtorku od niedzieli w godzinach pracy MCK. Grupy zorganizowane – oprowadzane przez kuratora wystawy- po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr tel. 698 086 268.

14379966_1766188050320544_1059526383906710103_oW piątek, 16 września w sali wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbył się wernisaż wystawy plakatów Zenona Kowalczyka. Przybyłych gości powitała Elżbieta Wiśniewska, dyrektor MCK. Autor wystawy jest ostrołęczaninem, grafikiem, kierownikiem Galerii Ostrołęka OCK. Prawie wszystkie plakaty przedstawione na wystawie związane były tematycznie z Ostrołęką. Forma graficzna plakatu powinna być czysta i lekka, bez względu na przekazywane treści, nawet przy tematach dramatycznych, czy tragicznych. Jego idea ma dotrzeć do odbiorcy w jednej chwili, ma go zaintrygować, rozbawić lub wzruszyć. Mój plakat powstaje czasem w ciągu kilku sekund. Tyle wystarczy, by w głowie zaistniał prawie kompletny projekt. Z każdym z nich wiąże się oddzielna historia i inne przeżycia. Każda praca zawiera czytelne przesłanie – mówił autor wystawy. Więcej zdjęć…

Zenon Kowalczyk urodzony w Myszyńcu, na Kurpiach. Studia – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem w 1983 r. na Wydziale Grafiki w pracowni projektowania graficznego prof. Leszka Hołdanowicza. W 1982 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki Za szczególne osiągnięcia w studiach a w 1984 roku dwuletnie stypendium artystycznym MKiSz. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych z zakresu projektowania graficznego, fotografii, malarstwa i rysunku. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Japonia, Turcja, Rosja, Niemcy, Litwa). Jest autorem ponad stu systemów identyfikacji graficznej firm. Od 2008 roku prowadzi miejską galerię sztuki współczesnej –„Galerię Ostrołęka”. Organizuje Kurpiowskie Plenery Malarskie. Jest współzałożycielem Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Plakat jako nośnik informacji i dzieło sztuki

| kategorii, wystawy |
About The Author
-