Zapraszamy w piątek, 8 listopada o godz. 18 do sali wystawienniczej na wernisaż wystawy fotografii stereoskopowej ,,Trzy wymiary Namibii’’ Tomasza Bielawskiego.

„Trzy wymiary Namibii” to stereoskopowy zapis sześciotygodniowego pobytu autora w Afryce. Wyprawa odbywała się szlakiem wielkiego przedwojennego podróżnika Kazimierza Nowaka – w ramach projektu „Afryka Nowaka”.
Jak twierdzi autor, Namibia to najlepszy wybór dla rozpoczynających przygodę z Afryką. Przyciąga turystów przyjaznym nastawieniem jej mieszkańców, otwartymi krajobrazami, fascynującą kulturą oraz piękną przyrodą.

Tomasz Bielawski – ur. 1960, lekarz weterynarii, pasjonat obrazowania stereoskopowego. Fotografik – specjalista w dziedzinie fotografii stereoskopowej, członek Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS) i Międzynarodowego Związku Stereoskopowego (ISU). Od blisko czterdziestu lat zbiera wszystko, co bardziej lub mniej związane jest z trójwymiarem (aparaty fotograficzne, stereoskopy, zdjęcia, reklamy, książki, gadżety itp.). Jego kolekcja sprzętów 3D jest bez wątpienia największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Autor bloga „Głębia płaskiego obrazka…” www.dotomka.blogspot.com zwycięzcy w konkursie Blog Roku 2007 w kategorii „Zainteresowania i pasje”. Jego fotografie stereoskopowe możecie zobaczyć w galerii www.fotomplastikon.p l a jego kolekcję w wirtualnym muzeum trójwymiaru www.3d-muzeum.pl

Otwarcie wystawy fotografii trójwymiarowej

| kategorii |
About The Author
-