W piątek, 24 maja w sali wystawienniczej odbyło się otwarcie wystawy ,,Przestrzenie wewnętrzne/przestrzenie graficzne’’. Na wystawie prezentowane były tkaniny unikatowe Izabeli Wyrwy oraz grafika warsztatowa Wawrzyńca Strzemiecznego. Wystawa potrawa do 28 czerwca. Więcej zdjęć…

O artystach:
Jesteśmy artystami oraz pedagogami od wielu lat związanymi z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Nasze działania wywodzą się z różnych dyscyplin: tkaniny unikatowej oraz grafiki warsztatowej. Ideą proponowanego przez nas wydarzenia jest nawiązanie dialogu dwóch pozornie różnych dziedzin sztuki. Język wypowiedzi, którym się posługujemy bazuje na szeroko pojętym działaniu graficznym wykorzystującym linię/środek wyrazu plastycznego, jako punkt wyjścia.
Prezentowane prace z dziedziny tkaniny unikatowej są obiektami wykonanymi z tworzyw i materiałów powszechnie nie kojarzonych z tkaniną. Prace z dziedziny grafiki natomiast są działaniami na płaszczyźnie z wykorzystaniem wielokrotności powielanego obrazu dla wzmocnienia siły oddziaływania na odbiorcę. Jest to rodzaj graficznej instalacji, która w połączeniu z przestrzennymi oraz reliefowymi strukturami tkaniny unikatowej, tworzy nową wartość plastyczną. Całość projektu opiera się na relacjach linearności dwu i trójwymiarowej.

Izabela Wyrwa
1993 – 1998 – Studia – Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Druku na Tkaninie. W 2006 roku uzyskała stopień doktora. Od 2006 r. zatrudniona na stanowisku adiunkta w PRACOWNI TKANINY UNIKATOWEJ prowadzonej przez prof. Włodzimierza Cygana. Obecnie samodzielnie prowadzi Pracownię Tkaniny Unikatowej I°.

Wawrzyniec Strzemieczny
Studia w Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa, Katedra Grafiki Warsztatowej. Od 2004 zatrudniony na stanowisku adiunkta w Pracowni Podstaw Projektowania Graficznego na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W 2013 roku uzyskał stopień doktora w dyscyplinie sztuk pięknych z grafiki warsztatowej. Od 2018 zatrudniony jako asystent w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej na Wydziale Grafiki i Malarstwa prof. Dariusza Kacy.

Otwarcie wystawy

| kategorii, wystawy |
About The Author
-