W piątek, 25 stycznia w sali wystawienniczej MCK odbyło się otwarcie wystawy malarstwa ,,Znaki ’’Jolanty Caban. Więcej zdjęć…

Wystawę można oglądać do 19 lutego. Jej autorka, Jolanta Caban, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1989 r. obroniła dyplom na wydziale malarstwa w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego oraz aneks z grafiki warsztatowej pracowni prof. Romana Artymowskiego. Po ukończeniu ASP wyjechała do Francji gdzie kontynuowała studia w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier.
(…) Sposób w jaki tworzę to moja przygoda. Na początku jest chaos barwnych linii, plam, uderzeń pędzla. Malując porządkuje chaos. Wyłania się wizja malarska, która jest pod powiekami. Przypominam sobie co mówił Georges Braque o mgle, która opada ujawniając formy malarskie na płótnie. Jest mi bliskie to doświadczenie. Tak właśnie maluje. W trakcie malowania i wielokrotnych zmian, ujawniam i pozostawiam intrygujące, ciekawe dla mnie obszary obrazu. Następuje zatrzymanie ręki z pędzlem i praca wokół oka. Kontempluje całość. Taka jest droga do powstania moich płócien. Przygoda malarska i wizja kolorystyczna to najważniejsze szlaki mojej twórczości – mówiła artystka.

Otwarcie wystawy

| kategorii, wystawy |
About The Author
-