Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność zespoły i grupy działające przy Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje.

LZALudowy Zespół Artystyczny ,,Płońsk’’
Zapraszamy dzieci /od 6 lat/, młodzież i dorosłych do grup Zespołu Ludowego na tańce ludowe i narodowe z różnych regionów Polski i świata, taniec klasyczny, nauka piosenek ludowych i patriotycznych, tajniki emisji głosu.
Zajęcia prowadzi: Piotr Zalipski, tancerz – solista Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE.

 

 

 

 

mażoretkiMażoretki
Zajęcia dla dziewczynek w wieku od 3 do 15 lat. Jeśli Twoje dziecko lubi ruch, ma poczucie rytmu, słuch muzyczny i marzy o występach przed publicznością nie zwlekaj. Zapisy: Edyta Galecka, 604 103 021.

 

 

 

 

orkiestraMłodzieżowa Orkiestra Dęta zaprasza nowych muzyków. Przyjmowana jest młodzież grająca lub chcąca grać na instrumentach dętych i perkusyjnych. Kapelmistrzem Orkiestry jest Leszek Kalkowski, tel. 694 452 839.

 

 

 

chorChór ALLEGRO CORO zaprasza wszystkich chętnych do rozwijania swoich zdolności muzycznych. Dyrygentem chóru jest Mariusz Wrzesiński, dyrektor Państwowej Szkoły I t. w Płońsku.
Zapisy: Stella Skopczyńska, tel.662 283 769, e-mail:mck_plonsk@poczta.onet.pl

 

Pracownie PoCoMiTo oraz Bez Ram zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia artystyczne:

manualneGrupa artystyczna ,,Bez Ram’’
Zajęcia z malarstwa, rysunku różnymi technikami, małej rzeźby, które poprowadzi Wioletta Grunwald, tel. 534 699 546

 

 

 

 

 

 

krawieckieZajęcia krawieckie
– nauka szycia ręcznego i maszynowego, nauka kroju, konstrukcja i projektowanie odzieży.
Prowadzenie: Beata Pozorek, tel. 608 307 477.

 

 

 

 

 

 

 

 

manualZajęcia manualne
– odkrywanie i/lub rozwijanie zdolności artystycznych, poznawanie różnorodnych technik rękodzielniczych.
Florystyka, scrapbooking, masy plastyczne, decoupage, eko-plastyka i wiele innych.
Zajęcia prowadzi Joanna Ruszkowska, tel. 501 343 045
Zapraszamy również grupy zorganizowane, szkoły i przedszkola na indywidualnie dobrane zajęcia.

 

 

 

Przy MCK działają:
mika• Dziecięca grupa teatralna Kartonik- należą do niej dzieci w wieku od 8-12 lat.
• Grupa teatralna Spadochron, która skupia podopiecznych z Zespołu Szkół nr 3 z dysfunkcjami narządu ruchu oraz intelektualnymi.

Swoim doświadczeniem scenicznym będzie się dzielić Anna Mika, aktorka, laureatka wielu nagród aktorskich.
Zapisy: Anna Mika, tel. 606 482 858 www.facebook.com/anna.mika.731

 

 

 

kuglarskaTeatr Sześciu Dębów oraz trupa kuglarska Straszydło w drodze.
Zajęcia prowadzi absolwent szkoły lalkarskiej Robert Poryziński, tel. 731 333 646 lub www.facebook.com/robert.poryzinski

 

 

 

 

 

astronomii

Koło Miłośników Astronomii im. Jana Walerego Jędrzejewicza to pasjonaci nieba. Podczas spotkań członkowie wymieniają się doświadczeniami, materiałami, uczą posługiwać się sprzętem astronomicznym, ustalają plany obserwacyjne, wykonują nocne obserwacje oraz pokazy nieba, oglądają filmy o tematyce astronomicznej. Opiekunem koła jest Adam Dzierdzikowski, www.facebook.com/adam.derdzikowski

 

 

 

 

wolontariatPłońskie Centrum Wolontariatu to sposób na miłe i pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Opiekunem Wolontariatu jest Krzysztof Dembicki, tel. 500 074 103. www.facebook.com/Wolontariat.iskierki

 

 

 

 

 

muzycznaPracownia Muzyczna i studio nagrań
Zapisy: Darek Daniszewski, tel. 514 489 202 lub https://www.facebook.com/PepciaQ

 

 

 

 

 

utwPłoński Uniwersytet Trzeciego Wieku stwarza możliwości kontaktów dla ludzi w wieku dojrzałym oraz zapewnia ustawiczne kształcenie i wzbogacanie wiedzy słuchaczy, gdyż tematyka wykładów jest bardzo różnorodna i dotyczy wielu dziedzin m.in.: psychologii, medycyny, literatury, historii.
Zapisy: jolamck@op.pl lub tel. 23 662 27 02

 

 

1Zabawy z gliną czyli ceramika dla dzieci
W nowym sezonie artystycznym zapraszamy do pracowni artystycznej PoCoMito na kreatywne zajęcia z ceramiki, które poprowadzi Marta Kołodziej, tel. 690 487 556,
e-mail: plonsk@gliniarnia.pl

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.Tematy zajęć są dostosowane do wieku i możliwości manualnych uczestników. Dzieci mogą samodzielnie przygotować ozdoby choinkowe, prezent dla mamy, taty, babci lub dziadka, kubek z którego można napić się kawy, broszkę lub magnes na lodówkę. W trakcie zabawy dzieci poznają rodzaje gliny, jej właściwości, przedmioty z niej zrobione. Uczą się różnych technik lepienia z gliny. Na zajęciach zapewniony jest materiał (glina, szkliwa), narzędzia, jak również dwukrotne wypalenie poszkliwionych prac w piecu ceramicznym. Gotowe prace dzieci zabierają do domu.
Koszt zajęć to 18 zł.

 

 

zajecia z witrazuPracowania witrażu
Nowo powstała pracownia działająca przy Miejskim Centrum Kultury zaprasza do uczestnictwa w warsztatach witrażu.
Witraże wykonywane są metodą Tiffany’ego tzn. przy użyciu taśmy miedzianej. Jest to obecnie najpopularniejsza metoda łączenia szkła. Umożliwia ona tworzenie ze szkła przedmiotów dekoracyjnych: obrazów witrażowych, małych witraży o nieregularnych kształtach, form przestrzennych, przedmiotów użytkowych tj. biżuteria, lampiony, naczynia. Każdy witraż to wycięte ręcznie z kolorowego szkła elementy, oszlifowane, oklejone taśmą miedzianą, połączone cyną. Jest to zajęcie wymagające cierpliwości i dokładności, ale pozwalające wykorzystać wyobraźnię. Wspólne zajęcia w pracowni to nie tylko opanowanie techniki. To pasja, która odrywa nas od codziennych obowiązków. To również możliwość spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach
Podczas zajęci uczestnicy nauczą się projektowania i komponowania w technice witrażu, cięcia szkła, lutowania metalowych elementów i patynowania.
Potencjalnych zainteresowanych prosimy o kontakt: 698 086 268 lub na e-mail: mck_plonsk@poczta.onet.pl.

 

 

 

 

Wszyscy, którzy zdecydują się uczestniczyć w wybranych zajęciach mogą zgłaszać się do MCK osobiście, telefonicznie: 23 662 27 02 lub pisząc na e-mail: mck_plonsk@poczta.onet.pl
Serdecznie zapraszamy. Na zgłoszenia czekamy cały wrzesień.

Nowy nabór na sezon artystyczny do grup MCK

| kategorii |
About The Author
-