od 13 maja

Wiek: od lat 15 +
Czas trwania: 107 minut
Produkcja: Francja, Niemcy, Turcja, Katar; 2015
Gatunek: Dramat
Wersja: 2D Napisy
Reżyseria: Deniz Gamze Ergüven
Scenariusz: Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour
Muzyka: Warren Ellis
Zdjęcia: David Chizallet, Ersin Gok
Obsada: Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit Iscan, Tugba Sunguroglu

Francuski kandydat do Oscara. Debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.
Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.
Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

Mustang

| Zapowiedzi |
About The Author
-