W piątek, 20 grudnia w sali widowiskowo-kinowej odbył się świąteczny koncert w wykonaniu Piotr Woźniak Trio, w składzie Anna Papierz – wiolonczela, ukulele, Maciej Pruchniewicz – gitary oraz Piotr Woźniak w ramach cyklu Literacko-muzyczne piątki. Piotr Woźniak Trio – z wiolonczelistką Anną Papierz, która na scenie zamienia czasem ten instrument na ukulele i gitarzystą Maćkiem Pruchniewiczem, który na gitarach elektrycznych tworzy niesamowite klimaty, smugi i pejzaże dźwiękowe wspólnie stworzyli niespotykany zestaw dźwięków, spojony autorskim zamysłem i wykonawczą perfekcją Piotra Woźniaka. Więcej zdjęć…

Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista.
To ta charyzma właśnie sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo „magia”. Jego koncerty to także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. No i ten głos! Od szeptu do niespodziewanej mocy i ekspresji.
W końcu to „człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka”, jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów. Nic dodać, nic ująć.
Najnowszy program tworzony jest w trio – z wiolonczelistką Anną Papierz (absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej), która na scenie zamienia czasem ten instrument na ukulele i gitarzystą Maćkiem Pruchniewiczem, który na gitarach elektrycznych tworzy niesamowite klimaty, smugi i pejzaże dźwiękowe, a kiedy bierze do ręki gitarę akustyczną – daje o sobie znać jego dusza bluesmana…
To naprawdę niespotykany zestaw dźwięków, spojony autorskim zamysłem i wykonawcza perfekcją Piotra.

Maciej Pruchniewicz – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomą Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.

Literacko-muzyczne piątki

| kategorii |
About The Author
-