14370445_647173928774547_1593790902962814834_nLaureaci w Gdyni! Zew Gdyni! Daliśmy się zaprosić na Festiwal!
24. września zakończył się 41. Festiwal filmowy w Gdyni. W tegorocznej edycji udział wzięło dziesięciu laureatów konkursu Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal! Ci niezwykli goście, którzy przybyli do Gdyni z różnych stron Polski, przez tydzień korzystali z uroków tego pełnego energii miasta oraz z atrakcji festiwalowych.
Leszek Opara i Antonina Zakrzewska z Nowego Sącza; Dariusz Kozłowski i Dorota Olszewska z Gołdapi; Małgorzata i Zbigniew Miszczak z Gorzowa Wielkopolskiego; Magdalena Bień i Jolanta Głowacz z Hrubieszowa oraz Anita i Krzysztof Zygma z Radomska nie tylko spotykali się z wielkimi twórcami polskiego kina, takimi jak Andrzej Wajda czy Andrzej Seweryn, ale też poznawali Gdynię od jej mniej znanej strony, zwiedzając np. Muzeum Emigracji czy Mini Muzeum Bankowiec.
Przede wszystkim jednak stali się bohaterami filmu dokumentalnego ukazującego magię kina i urodę Gdyni, miasta z morza i marzeń, pokazanej ich oczami.
Film o gościach Gdyni obecnie jest na etapie montażu i postprodukcji – wkrótce będzie można się przekonać, dlaczego Gdynia jak magnes przyciąga nie tylko filmowców… Więcej …

Laureaci w Gdyni! Zew Gdyni! Daliśmy się zaprosić na Festiwal!

| Kino |
About The Author
-