Chór wznowił działalność po rocznej przerwie w październiku br. Liczy 23 osoby. Jest chórem czterogłosowym. Prowadzony jest przez dwóch profesjonalnych nauczycieli śpiewu Państwowej Szkoły Muzycznej I St. w Płońsku.

Chór wystąpił z koncertem kolęd podczas Wigilii dla pracowników i  grup działających przy MCK.

W lipcu 2008 r. chór został zaproszony, aby uświetnić uroczystość podpisania umów partnerskich Płońska z włoskimi miastami Notaresco i Mosciano S.A. W sumie dał trzy koncerty pieśni ludowych. Chórowi towarzyszyła kapela Ludowego Zespołu Artystycznego ‘’PŁONSK’’ oraz sopranistka Julia Karłowa z Kazachstanu i pianistka Irena Podobas. W festiwalu, który organizowały miasta z prowincji Teramo, wzięły udział także chóry i orkiestry z 13 innych państw: Włoch, Słowacji, Białorusi, Litwy, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Węgier, Rosji, Turcji, Grecji, Czech i Francji

W grudniu 2007 r. chór ‘’Allegro Coro’’ przebywał we Włoszech, w prowincji Teramo uczestnicząc w festiwalu, pn. ,,Boże Narodzenie w muzyce’’. Chórowi towarzyszyły: sopranistka Julia Karłowa z Kazachstanu oraz pianistka Irena Podobas. Podczas kilku dni pobytu chór wystapił z koncertami najpiękniejszych polskich kolęd w czterech miastach: Silvi Marina, Penna S. Andrea, Notaresco i Mosciano Sant’ Angelo.