Piątek, 20 października, godz. 18 – wstęp wolny

Koncert „Nowa muzyka żydowska” w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego.
Wystąpią: Piotr Kopietz – akordeon, narracja i Jacek Małachowski – akordeon.

Szeroko pojęta żydowska tradycja muzyczna inspirowała i wciąż inspiruje kompozytorów oraz muzyków wywodzących się z różnych stylów muzycznych, a jej bogactwo, różnorodność i niezaprzeczalny urok zjednują sobie rzesze słuchaczy na całym świecie. Wszystko to skłoniło Warszawski Duet Akordeonowy do zagłębienia się w ten niezwykły muzyczny świat i dokonania subiektywnej selekcji nowej muzyki żydowskiej. Na program koncertu „Nowa Muzyka Żydowska” złożą się autorskie aranżacje muzyki klezmerskiej, jak również utwory twórców pochodzenia żydowskiego, należące do nurtu muzyki klasycznej i rozrywkowej.
W programie koncertu m.in.: koncertowa wiązanka tradycyjnych melodii żydowskich; S. Secunda – „Bei mir bistu shein”; A. Schnittke – „Suita Gogol”; W. Szpilman – „W małym kinie” i inne.
Warszawski Duet Akordeonowy to projekt muzyczny absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Piotra Kopietz i Jacka Małachowskiego. Poprzez dużą różnorodność programową, a także dzięki niezwykłym możliwościom technicznym oraz sonorystycznym akordeonów koncertowych, Duet ma sposobność zaprezentować w pełni bogactwo artystyczne oraz nieograniczoną przestrzeń muzyczną wykonywanych utworów. Świeże spojrzenie na muzykę, wiele pomysłów realizowanych we własnych aranżacjach oraz pasja muzyków, w połączeniu z doskonałymi umiejętnościami gry na instrumentach, nadają koncertom Duetu indywidualny i wyjątkowy charakter. Duet koncertował na wielu polskich i zagranicznych scenach muzycznych, w tym m.in. w Filharmoniach, teatrach, Centrach Kultury oraz w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej, m.in.: Zakopane, Oświęcim, Rabka, Leżajsk, Giżycko, Wolsztyn, Chełmno, Urle, Łuków, Gorzów Wlk.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem
kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl

Jacek Małachowski – akordeonista i kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Jako muzyk sesyjny koncertuje solo oraz w zespołach kameralnych w Polsce i za granicą. Nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych, a ponadto współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Koncert „Nowa muzyka żydowska”

| kategorii |
About The Author
-