We wtorek, 26 lutego w sali widowiskowo-kinowej odbył się niezwykły koncert karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W programie znalazły się zarówno pieśni patriotyczne, jak i przeboje światowych musicali. W wypełnionej po brzegi sali, publiczność śpiewała razem z artystami. Koncert zakończyły bisy i owacje na stojąco. Więcej zdjęć…

Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy.
Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia, widzowie tak w kraju, jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów.
Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Koncert karnawałowy

| kategorii |
About The Author
-