14424842_1770205749918774_3793210693008520203_oW niedzielę, 25 września w murach najstarszej płońskiej świątyni, odbył się finałowy koncert pn.,,Muzyczne rozmowy” w ramach tegorocznego festiwalu. Tym razem na słuchaczy czekało połączenie instrumentów, obok których nie da się przejść obojętnie, organy i trąbka. Wykonawcami byli trębacze: Adam Stachowiak i Kamil Kruczkowski oraz grający na organach Adam Sadowski. Koncert gościnnie poprowadził ks. Marcin Sadowski, były wikariusz parafii, wprowadzając odbiorców w nastrój i piękno utworów.
Piękne to były muzyczne rozmowy. Występ artystów to prawdziwa uczta duchowa. Przybyli na koncert nagradzali każde wykonanie brawami. Na koniec zaś zgotowali artystom owację na stojąco, dając wyraz jak bardzo koncert się podobał.
Niedzielne wieczory w płońskim kościele św. Michała dały możliwość przeżycia tego wspaniałego misterium, jakie niesie ze sobą kontemplacja muzyki w miejscu pełnym Bożej Obecności, myśli i refleksji. Więcej zdjęć….
III Festiwal Organowy św. Michała Archanioła dobiegł końca. Niezwykły to był czas. Uczestnicy koncertów mogli nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć na ekranie grę muzyków z bliska. Za sprawą zarówno włoskich jak i czeskich artystów goszczących na festiwalu, można go nazwać Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej w Płońsku, co zdecydowanie podnosi jego rangę w skali całego kraju. Dla organizatorów to wielka radość, że są miłośnicy muzyki organowej, że to muzyczne wydarzenie ma już swoich stałych słuchaczy, których co roku przybywa. Już dziś zapraszamy za rok!
Dyrektorem artystycznym festiwalu był Adam Sadowski a organizatorami: Samorząd Miasta Płońska, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku i Parafia św. Michała Archanioła w Płońsku.

dsc_2081Adam Stachowiak jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 1994-1995 pracował jak pierwszy trębacz w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Z zespołem Teatru Muzycznego realizował musicale: „Skrzypek na Dachu”, Les Miserables”, West Side Story” oraz „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.
Grał miedzy innymi w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana, w Orkiestrze Glenna Millera oraz w zespole Chucka Mangione.
Brał udział w znaczących wydarzeniach muzycznych, dokonując nagrań płytowych muzyki do filmów i spektakli teatralnych oraz współpracuje z wieloma zespołami jako muzyk orkiestrowy i kameralny. Obecnie jest pierwszym trębaczem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gra na trąbkach historycznych z epoki baroku oraz instrumentach współczesnych: trąbce B i C, trąbce piccolo, kornecie i flugelhornie. Prowadzi zespoły kameralne: Sounds & Beats oraz Amber Brass Quintet. Od roku 2010 jest również wykładowcą w klasie trąbki w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

kamil-kruczkowskiKamil Kruczkowski – swoją edukację muzyczną rozpoczął w Świdwińskiej Orkiestrze Dętej z skąd pochodzi. Następnie kontynuował naukę gry na trąbce w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Białogardzie pod kierunkiem mgr Stanisława Panasiuka. W 2005 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Gdańsku w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku również w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego oraz mgr Adama Stachowiaka. Uczestnik licznych kursów i warsztatów trąbkowych prowadzonych m.in. przez prof. Igora Cecocho, prof. Richarda Stoelzela, Gabora Boldoczki, Richarda Carsona Steuarta. Laureat konkursu „Etiuda 2005” w Szczecinie. Brał udział również w wielu konkursach trąbkowych ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką oraz Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy uczestniczy w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych i koncertach. Występował m.in. niemal w całej Europie oraz w bieżącym roku w Chinach. Na stałe Kamil Kruczkowski pracuje jako pierwszy trębacz Opery Bałtyckiej w Gdańsku, pedagog w Szkole Muzycznej I st. w Kolbudach oraz jako asystent w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

1148Adam Sadowski – organista, organizator życia muzycznego, nauczyciel muzyki, doktorant psychologii muzyki.Swoją muzyczną edukację rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Ciechanowie w klasie akordeonu, następnie kontynuował naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Mławie ucząc się gry na organach. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów Prof. Romana Peruckiego. Dyplom uzyskał w roku 2010. W 2014 roku również w gdańskiej Akademii Muzycznej ukończył Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie Interpretacji Organowej w klasie Prof. Romana Peruckiego. Uczestniczył także w kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji organowej, które prowadzili m. in. Peter van Dijk – Holandia, Enrique Ayarra Jarney – Hiszpania, Pierre Pincemaille – Francja, Emanuel Caldi – Włochy. Brał również udział w konkursach muzyki organowej w Giżycku oraz Rumi. Pełni funkcję organisty parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku oraz nauczyciela muzyki w Zespole Szkół Sportowych w Gdańsku. Jednocześnie przygotowuje rozprawę doktorską z psychologii muzyki na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem Prof. Teresy Rostowskiej i dra Rafała Lawendowskiego. Jego zainteresowania skupiają się wokół psychologicznych wyznaczników wykonawstwa muzycznego. Ma w swoim dorobku publikacje naukowe w literaturze polskiej i angielskiej. Adam Sadowski sprawuje kierownictwo artystyczne nad „Festiwalem organowym św. Michała Archanioła” w Płońsku.Rokrocznie występuje jako solista i kameralista w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w kraju i zagranicą.

Dyrektor artystyczny festiwalu – Adam Sadowski
Organizatorzy: Samorząd Miasta Płońska, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Parafia św. Michała Archanioła w Płońsku.

Koncert finałowy III Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła

| kategorii |
About The Author
-