W niedzielę, 27 września publiczność zgromadzona w kościele parafii św. Michała Archanioła w Płońsku wysłuchała ostatniego koncertu ,,Ze skarbca mistrza J.S. Bacha’’ w ramach tegorocznego Festiwalu. Tym razem wybrzmiały wiolonczela i organy, na których zagrali Piotr Gach (wiolonczela) i Zbigniew Gach (organy).
Występ artystów to była prawdziwa uczta duchowa. Przybyli na koncert nagradzali każde wykonanie brawami. Na koniec zaś zgotowali artystom owację na stojąco, dając wyraz jak bardzo koncert się podobał.
Koncerty prowadził ks. Marcin Sadowski, wprowadzając odbiorców w nastrój i piękno utworów. Więcej zdjęć…
Międzynarodowy Festiwal Organowy św. Michała Archanioła dobiegł końca. Piękne to były muzyczne rozmowy. Każdy z koncertów dostarczał wrażeń na najwyższym poziomie wykonawczym. Uczestnicy koncertów mogli nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć na ekranie grę muzyków z bliska.

Niedzielne wieczory w płońskim kościele św. Michała dały możliwość przeżycia tego wspaniałego misterium, jakie niesie ze sobą kontemplacja muzyki w miejscu pełnym Bożej Obecności, myśli i refleksji.

Dla organizatorów to wielka radość, że są miłośnicy muzyki organowej, że to muzyczne wydarzenie ma już swoich stałych słuchaczy, których co roku przybywa.
Już dziś zapraszamy za rok na 8. edycję Festiwalu.
Kierownikiem artystycznym Festiwalu był dr Adam Sadowski a organizatorami: Samorząd Miasta Płońska, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku i Parafia św. Michała Archanioła w Płońsku.

Koncert finałowy 7. Międzynarodowego Festiwalu Organowego

| kategorii |
About The Author
-