Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w klasycznym widowisku baletowym ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków’’, w niedzielę, 17 grudnia o godz. 18 (sala widowiskowo-kinowa) w wykonaniu znamienitych artystów i luminarzy światowego IMPERIAL LVIV BALLET. Spektakl oparty jest na technikach klasycznej choreografii, wzbogacanej technikami cyfrowymi. Wyrysowana tańcem opowieść o uczuciach i emocjach głównych bohaterów, bogactwo scenografii oraz elegancja kostiumów, to gwarancja dobrej zabawy na wysokim poziomie i niezapomnianych doznań artystycznych.

Bilety 80 zł i 60 zł (balkon) w sprzedaży od godz. 14.30 – 19 (środa-niedziela) w kasie kina oraz na stronie www.mckplonsk.pl . Obowiązuje zniżka Rodzina 5+.
Początek sprzedaży od środy, 15 listopada.

Balet w II Aktach, libretto: Igor Chramow na podstawie baśni braci Grimm.

Imperial Lviv Ballet – ulubieniec polskiej publiczności proponuje klasyczne widowiska baletowe w wykonaniu najwspanialszych artystów i luminarzy Lwowskiego, Kijowskiego, Moskiewskiego, Paryskiego i Nowojorskiego Teatru Opery i Baletu. Sztuka baletu doskonalona jest permanentnie pod okiem artystów – baletmistrzów uhonorowanych najbardziej prestiżowymi odznaczeniami państwowymi. Spektakle oparte są na technikach olśniewającej i mistrzowskiej klasycznej choreografii tworzonej także nowymi trendami techniki cyfrowej (3D). Perfekcja i mistrzostwo artystów pozwalają na tworzenie narracji wielkich dzieł widowiskowym i wirtuozowskim tańcem opowiadającym o emocjach, uczuciach, myślach postaci, w które się wcielają. Śmiała różnorodność repertuaru to sekret naszego sukcesu.
Powstał na kanwie artystów Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie. Kierownikiem baletu jest Narodowy Artysta Ukrainy Prof. Oleh Petryk. Balet zachowuje liczne wartości klasycznego baletu rosyjskiego, zgrany styl, ekskluzywni artyści, czystość spektaklu. Na szczególną uwagę zasługuje olśniewająca klasyczna choreografia wzbogacona nowymi trendami techniki cyfrowej ( 3D), stroje i dekoracje oraz wyraziste indywidualności naszych artystów jak i ich porażająca wirtuozeria i robiąca wielkie wrażenie technika. Każdy spektakl to bogactwo scenografii, elegancja kostiumów i dekoracji a przede wszystkim rozkosz mistrzowskiego tańca.

Klasyka sztuki baletowej na płońskiej scenie

| kategorii |
About The Author
-