25 sierpnia, godz. 21.30
La La Land – amerykański komediodramat muzyczny w reżyserii Damiena Chazelle’a .
Film miał swoją premierę na 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 31 sierpnia 2016 r. Uzyskał przychylne recenzje krytyków i zdobył 6 Oscarów, 7 nagród Złotych Globów oraz 5 nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej.
Akcja filmu dzieje się w Los Angeles. Pianista jazzowy Sebastian (Ryan Gosling) i początkująca aktorka Mia (Emma Stone) starają się osiągnąć sukces w swoich dziedzinach. Ich losy krzyżują się wielokrotnie. Mimo początkowych animozji schodzą się ze sobą i wspólnie starają się zrealizować swoje marzenia.

26 sierpnia, godz. 21.30
Siedem minut po północy – amerykańsko-hiszpański dramat dark fantasy, z 2016 roku w reżyserii Juana Antonio Bayony. W rolach głównych wystąpili: Sigourney Weaver, Felicity Jones, Toby Kebbell, Lewis MacDougall, Liam Neeson. Film zdobył m.in. dziewięć nagród Goya i dziesięć nagród Gaudí.
Matka dwunastoletniego Conora zmaga się z chorobą nowotworową, rówieśnicy dokuczają mu lub go ignorują. Siedem minut po północy zaczyna go odwiedzać wielki potwór, który twierdzi, że umie leczyć. Opowiada mu trzy historie o niejednoznacznych moralnie bohaterach, odnoszące się do życiowej sytuacji chłopaka. Następnie zmusza go by stanął twarzą w twarz z własnym najgorszym koszmarem i prawdą o sobie. Okazuje się, że chciał uleczyć znękany umysł chłopca, by poradził sobie ze śmiercią matki, która jest nieuchronna.

Kino letnie na tarasie MCK

| kategorii, Kino |
About The Author
-