W poniedziałek, 8 października o godz. 18 w sali widowiskowo-kinowej w Płońsku po raz piętnasty rok akademicki 2018/2019 rozpocznie Płoński Uniwersytet Trzeciego Wieku.
W programie koncert „Tango Wolności – ciesząc się odzyskaną niepodległością’’ w wykonaniu zespołu w składzie: Joanna Hort – wokal, Łukasz Chrzęszczyk – fortepian, Mateusz Szemraj – gitara, Piotr Kopietz – bandoneon, kierownictwo artystyczne. Podczas koncertu usłyszymy m.in.: To ostatnia niedziela, Tango milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już nigdy, Chryzantemy złociste, Odrobinę szczęścia w miłości, a także kompozycje własne zespołu.
Muzycy zespołu sięgając do Historii Polskiej Piosenki, przypomną najpiękniejsze polskie tanga ostatnich 100 lat. Ich autorzy, jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars, byli nie tylko wybitnymi kompozytorami, ale także wielkimi patriotami. Należeli do grona kompozytorów, którzy mieli szczęście tworzyć w niepodległej już i wolnej Polsce. Zespół swoim repertuarem nawiązuje m.in. do czasów eleganckich kawiarni i podwórkowych teatrów, gdzie Polacy po wielu latach życia pod zaborami, mogli swobodnie słuchać oraz tańczyć piękne i popularne do dziś, polskie Tango Wolności.
To co zespół wyróżnia, to nowe, autorskie aranżacje starych tangowych przebojów oraz niepowtarzalne brzmienie argentyńskiego bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary. Dopełnieniem całości jest wyjątkowy, żeński wokal.

Inauguracja Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

| kategorii, Wykłady |
About The Author
-