Aktywnie, wesoło i twórczo będzie można spędzić ferie z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.
Ferie rozpoczniemy warsztatami teatralnymi ,,ja mama tatulek i sznurek’’ (poniedziałki, 10 i 17 lutego) poprowadzonymi przez Teatr Miejsca, które dedykowane są dzieciom i rodzicom, podczas których stworzą papierowe lalki oraz elementy scenografii, następnie wykorzystają do wspólnego spektaklu w formie performance.

Tradycyjnie odbędą się otwarte rodzinne zajęcia plastyczne w tematyce zimowej i karnawałowej (11, 13, 14, 18 lutego) oraz zajęcia z rysunku, malarstwa i manualne na zapisy w Pracowni Artystycznej I Piętro.

Gry planszowe znane i nieznane to hasło kolejnego dnia ferii, podczas którego uczestnicy zajęć będą mogli poznać wiele nowych, ciekawych gier planszowych adresowanych do różnych grup wiekowych oraz rywalizować podczas gry (wtorki 11 i 18 lutego oraz czwartki 13 i 20 lutego).

Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników gier komputerowych.
Proponujemy wspólne granie na dużym ekranie na konsoli gier Xbox Kinekt (środy, 12 i 19 lutego) oraz zapoznanie ze sztuką cyfrową w tym gry, animacje oraz wirtualna galeria VR (20 i 21 lutego).

Przez całe ferie będziemy serwować filmy i to zarówno najlepsze animacje dla najmłodszych, jak i ciekawe pozycje dla młodzieży m.in.: Tajni i fajni, Szybcy i śnieżni, Doktor Dolitte, Gang Zwierzaków, Małe kobietki.

Ciekawą propozycją dla dorosłych będzie Walentynkowy Wieczór w MCK z muzyką na żywo w wykonaniu Marty i Pawła Stawińskich oraz polska komedia romantyczna Mayday (14.02).

Na zakończenie ferii odbędzie się kostiumowy bal karnawałowy ,,Tosiek i Emcekuś na tropie dobrej zabawy’’ czyli pląsy, tańce, mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami oraz wybór Króla i Królowej Balu (22.02).

Szczegółowe informacje dostępne w informatorze feryjnym oraz na FB.

Ferie w MCK

| kategorii |
About The Author
-