Dancingi, potańcówki, podwieczorki przy saksofonie i domowych ciastach na tarasie MCK. Kino letnie po gwiazdami oraz w sali kinowej. Maratony horrorów i animacje filmowe dla całej rodziny. Najsłynniejsze opery świata nowojorskiej Metropolitan Opera na dużym, kinowym ekranie. To tylko mały wycinek wakacyjnej oferty MCK.
W naszym informatorze znajdziecie Państwo szczegółowy rozkład zajęć dla dzieci, jakie będą latem prowadzone przez pracownie: PoCoMiTo oraz Bez Ram. Oprócz rozlicznych zajęć manualnych i plastycznych zapraszamy także do letniego teatru dla dzieci i tradycyjnie już – po raz czwarty – pojawimy się na waszych podwórkach z objazdowym domem kultury.
W planach mamy także dwa koncerty, już 24 czerwca zapraszamy na inauguracyjny koncert trasy Lata z Radiem, zaś 30 lipca na pierwszy Experymental Hip Hop, na który zaprosiliśmy między innymi O.S.T.R (rapera Adama Andrzeja Ostrowskiego) oraz VNM. Wystąpią także lokalni raperzy i freestyle’owcy.
W sierpniowy weekend zagoszczą w Płońsku teatry lalkowe, uliczne i ogniowe w ramach Festiwalu Calineczka.
Będzie się działo! Zapraszamy do zapoznania się z kulturalną ofertą MCK oraz do korzystania z niej.

23 czerwca (piątek), godz. 17, sala wystawiennicza MCK
Otwarcie wystawy prac inspirowanych twórczością Leśmiana
Stanisław Ożóg ,,Ogrody Leśmiana’’
Wystawie będzie towarzyszył koncert Kuby Michalskiego, który zaprezentuje kompozycje do wierszy poety. Wystawa potrwa do 26 lipca. W tym roku przypada 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci poety.

Lato z radiem w Płońsku
24 czerwca (sobota), godz. 16, błonia nad Płonką przy ul. Żołnierzy Wyklętych
Tym razem radiowa Jedynka rozpocznie największą w Polsce , wakacyjną trasę koncertową w naszym mieście. Dla płońszczan zagra: MARYLA RODOWICZ, KASIA POPOWSKA, SZYMON WYDRA & CARPE DIEM, SZAFA GRA. O magiczną atmosferę zadba najpopularniejszy polski iluzjonista Maciej Pol. Nie zabraknie również niespodzianek, nie tylko muzycznych oraz zabaw dla dzieci. Wydarzenie ze sceny i zza kulis obszernie relacjonować będzie na swojej antenie radiowa Jedynka. Bądźcie z nami. Zapraszamy!

Objazdowy dom kultury
Jak co roku, również w te wakacje zagościmy z działaniami animacyjnymi na płońskich osiedlach. Będziemy bawić się i grać w gry sportowe, puszczać olbrzymie bańki mydlane. Zapraszamy do wspólnej zabawy we wtorki i czwartki w godz. 11-13.

Wakacyjny rozkład jazdy:
• 27 czerwca – wtorek – Przystanek Klonowa/Jesionowa tzw. Eksperymenty
• 29 czerwca – czwartek – Przystanek Północna/Kolbego (plac zabaw przy MOPS)
• 4 lipca – wtorek – Przystanek Wieczorków (teren za blokiem Wieczorków 36)
• 6 lipca – czwartek – Przystanek przy ul. Ks. R. Jaworskiego (teren przy Grunwaldzka 65c)
• 11 lipca – wtorek – Przystanek Osiedle Młynarz (teren przy blokach ZWM)
• 13 lipca – czwartek – Przystanek Poświętne (teren boiska)
• 18 lipca – wtorek – Przystanek Zacisze (boisko między blokami 7a Zacisze 9)
• 20 lipca – czwartek – Przystanek Płocka 86 /teren na tyłach bloku Płocka 86a/
• 27 sierpnia – czwartek – Przystanek Szpilówka (teren zielony między halą sportową a os. Szpilówką)
• 1 sierpnia – wtorek – Przystanek Grunwaldzka (obok placu zabaw tzw. Wedelki- zakończenie akcji)

Letnie wieczory na tarasie MCK
Dancingi, potańcówki, podwieczorki przy saksofonie. Zapraszamy wszystkich w ciepłe, letnie wieczory do wspólnej zabawy na tarasie Miejskiego Centrum Kultury. Planujemy sześć tanecznych spotkań w różnych klimatach muzycznych. Powrócimy do starego, dobrego rocka i disco z lat 70., 80. i 90. w wykonaniu wyjątkowej grupy Bumelanci z MCK.
Repertuar biesiadno-cygański zaprezentuje zespół Wiecznie Młodzi, a wieczór przy nastrojowych dźwiękach saksofonu zapewni Dariusz Zarzycki.
Nie zabraknie również dźwięków pianina, na którym zagra Mariusz Gajewski.
Mile widziane stylizacje pasujące do charakteru każdej imprezy.

1 lipca (sobota), godz. 19-23, taras MCK
Potańcówka z zespołem Wiecznie Młodzi

2 lipca (niedziela), godz. 19-23, taras MCK
Dancing z zespołem Bumelanci

16 lipca (niedziela), godz. 19-23, taras MCK
Podwieczorek przy Saksofonie

21 lipca (piątek), godz. 19-23, taras MCK
Dancing z zespołem Bumelanci

6 sierpnia (niedziela), godz. 19-23, taras MCK
Pianostaras – wieczór przy pianinie

13 sierpnia (niedziela), godz. 19-23, taras MCK
Dancing z zespołem Bumelanci

1 września (piątek), godz. 19-23, taras MCK
Dancing z zespołem Bumelanci

W przypadku ulewnych deszczy imprezy nie odbędą się.

Wakacje z teatrem i iluzją – agencja artystyczna Bajlandia
8 lipca (sobota), godz. 16, taras MCK
Iluzji czar
Niezwykła, magiczna podróż z czarodziejem Damatusem i jego asystentami.
W programie zobaczymy m.in.:
– ringspiele- magiczne obręcze
– manipulacje chustami
– metamorfozę przedmiotów
– zmianę barw i kształtów
Nie zabraknie również konkursów, zabaw tanecznych, muzycznych i zręcznościowych. Będziemy tez tworzyć teatr bez rekwizytów, korzystając tylko z waszej wyobraźni i kreatywności.
Wstęp wolny!

22 lipca (sobota), godz. 16, taras MCK
O smoku i królu leniuchu
To historia króla Histeriusza, któremu nie chce się nic robić. Na zamku pojawia się tajemniczy gość, przed którym cała królewska świta ucieka, gdzie pieprz rośnie…
W tym dniu, specjalnie dla Was, wystąpi Clown Ferdynand Wspaniały a po spektaklu dzieci i rodziców zapraszamy do wspólnej zabawy z postaciami z bajek. Będziemy m.in.: bawić się w pociąg przyjaźni, tańczyć, ścigać na zaczarowanych wycieraczkach i odgadywać jaka to bajeczka.
Wstęp wolny!

Experymental Hip Hop
30 lipca (sobota), godz. 16, błonia nad Płonką przy ul. Żołnierzy Wyklętych

Murale na ,,Eksperymentach’’, koncert Experymental Hip Hop na łące nad Płonką w środku wakacji. Zapraszamt wszystkich miłośników hip hopu na imprezę, podczas której wystąpią:
O.S.T.R , właściwie Adam Andrzej Ostrowski, znany też jako Ostry i Oster – raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor, a także producent i inżynier dźwięku. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.
Autor 19 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych, 4 platynowych i jednej potrójnie platynowej płyty. Czterokrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia OLIS. Sprzedaż albumu “Życie po śmierci” przekroczyła 100.000 egzemplarzy stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego jak i zagranicznego).

VNM właściwie Tomasz Lewandowski polski raper. Poza solową działalnością artystyczną współpracował z takimi artystami jak: Sokół, HiFi Banda, Pezet, Małolat, Pyskaty, DonGuralEsko, Fokus, Brahu, Fu, Eldo czy Marysia Sadowska.
W 2011 roku Lewandowski został sklasyfikowany na 11. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Styl VNM-a to przeróżne, w miarę przystępne treści zamknięte w skomplikowanych schematach rymów rozsianych po wersach nieustannie zmieniającym się flow, którego kontrolę opanował do perfekcji.
a także lokalni twórcy: LBK, KOZMO, Tomczy Tom i grupy taneczne.
Letni turniej poetów
14 sierpnia (poniedziałek), godz. 17, MCK
Poeci zrzeszeni w Związku Literatów Polskich wybrali naszą siedzibę jako miejsce do rozegrania niezwykłego turnieju potyczek poetyckich. Swoja poezję w turniejowych zmaganiach przedstawią: Aldona Borowicz (Prezes Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich, poetka), Marta Pelinko (była Prezes Oddziału Rzeszowskiego ZLP, poetka, pisarka), Nina Ataman (poetka, ZLP Rzeszów), Joanna Turczyn (poetka ze Złocieńca, ZLP Rzeszów), Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz (poetka, ZLP Warszawa), Marek Wawrzkiewicz (Prezes Zarządu Głównego ZLP, poeta, tłumacz, krytyk), Andrzej Tchórzewski (poeta, eseista, krytyk), Marek Petrykowski (poeta, ZLP Rzeszów), Radowan Brenkus (poeta, krytyk, Słowacja), Grzegorz Trochimczuk (poeta, Sekretarz OW ZLP Warszawa)
Jan Cichocki (tłumacz (ostatnie tłumaczenie “Mistrz i Małgorzata”– członek OW ZLP Warszawa).

VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych ,,Calineczka’’
19-20 sierpnia (sobota, niedziela)
Tradycyjnie w sierpniu zapraszamy wszystkich sympatyków sztuki ulicznej na dwudniowe święto teatru. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych ,,Calineczka’’ to połączenie spektakli dla dzieci, młodzieży i dorosłych, teatralnych warsztatów, performance, pokazów kuglarskich i ogniowych.
Wydarzeń, zarówno dla najmłodszych jak i starszej grupy widzów, będzie co niemiara. A oto co w tym roku przygotowaliśmy:

Teatr Rozrywki Trójkąt – Za siedmioma wiekami
Spektakl Za siedmioma wiekami to nieco uwspółcześniona w treści, rekonstrukcja komicznego, jarmarcznego widowiska tzw. skomorochów- wędrownych artystów, działających od XII do XVII wieku na terenach Rusi oraz wschodniej Polski.
Przedstawienie zawiera różne wątki, zarówno baśniowe, jak i fantastyczne, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W dużym stopniu opiera się na interakcji z widownią, która jest wciągana do akcji.

Zabawiać nas będzie grupa Magoja
Magoja powstałą z połączenia pasji nadawania nowego życia rzeczom, miłości do środowiska i natury oraz przyjemności pracy z ludźmi. Bawią, uczą, robią wesołe psikusy. Propagują proekologiczny styl życia i ich atrakcje są w 100% ekologiczne i w większości powstają przy użyciu materiałów recyklingowych oraz przedmiotów, które ktoś inny przeznaczył do wyrzucenia.

Teatr Szczęście – spektakl Klown Feliks
Spektakl w formie show, w którym jest tempo, dynamika, śmiech i różnorodność.W programie najlepsze numery: komiczna iluzja i żonglerka czym się da, skecze, scenki, etiudy muzyczne, pantomima, instrumenty muzyczne. W trakcie spektaklu poszczególni widzowie biorą udział w prezentacjach scenicznych, które zawsze kończą się salwą śmiechu. Na koniec Klaun Feliks tworzy wielką orkiestrę z dzieci i dorosłych, która z wykorzystaniem takich instrumentów jak: ukulele, banjo, instrumenty perkusyjne, odgrywa brawurowo utwór muzyczny, specjalnie skomponowany na tę okazję.

Rafał Śpiewak
Kontrowersyjny diabeł z krakowskiego rynku zawita w Płońsku.
Rafał Śpiewak to w jednej osobie wokalista, aktor, performer, scenograf i wiele innych postaci, w które doskonale potrafi się wcielić w swoim show. Jego występy to swoiste połączenie kabaretu, groteski i teatru z metafizycznymi i empirycznymi tekstami w muzycznej oprawie.

Fundacja Sztukmistrze – Szafa Show
Fundacja Sztukmistrze została powołana by podejmować działania na rzecz rozwoju kultury i sztuki ,,nowego cyklu’’. Zrzesza osoby działające w grupach fireshow, żonglerów, szczudlarzy, monocyklistów, akrobatów i wielu innych, którzy swoja misją realizują poprzez prowadzenie warsztatów, kursów oraz organizowanie międzynarodowych wymian artystycznych i festiwali.
Szafa Show to zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Widowisko pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między fireshow a teatrem ulicznym.

Atofri – Pan Satie
Teatr Atofri powstał z myślą tworzenia spektakli dla najmłodszych widzów. Formą komunikacji z maluchami jest muzyka, ruch i plastyka. Spotkanie z teatrem to pełna wrażeń podróż z muzyką, to historie opowiedziane ruchem, to zatrzymanie wzroku na formie i kolorze.
Kim jest Pan Satie? Dźwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką. W papierowej scenografii tworzą się obrazy inspirowane utworami Erika Satie. Zabawy z dziecięcej wyobraźni łącza się z brzmieniem preparowanego pianina. Spektakl otrzymał Grand Prix na festiwalu Korczak.

Animagia – Karczma Pod Białym Łabędziem
Teatr Animagia jest teatrem autorskim Krystyny i Michała Zaskórskich. Spektakle są zrealizowane według ich własnych scenariuszy i z własną oprawą plastyczną. Twórcy teatru zrezygnowali ze słowa, a ich językiem wypowiedzi jest znak plastyczny, ruch ciała i gest aktora.
Spektakl Karczma Pod Białym Łabędziem jest alegoryczną opowieścią o losach jednostki uwikłanej w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, która jest bezradna wobec kaprysu przypadku.

Bezimienni
Bezimienni – grupa kuglarska zajmująca się żonglerką, teatrem i tańcem z ogniem, działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Grupę tworzy młodzież o bardzo różnorodnych charakterach, ale o tej samej pasji, któłrej celem jest jak największy rozwój. Na festiwalu Calineczka zaprezentują komiczne show Bezimienni Piraci arrrr.

Otwarte działania animacyjne na tarasie MCK
W każdą środę i piątek lipca i sierpnia, godz. 10.30 -12.30 taras MCK
5, 12, 19, 26 lipca oraz 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia – (środy)
7, 14, 21, 28 lipca oraz 4, 11, 18, 25 sierpnia – (piątki)
4 sierpnia – Dzień przyjaciół Pszczół – w ramach zajęć tematycznych na tarasie MCK
Zajęcia w każdym tygodniu będą odbywały się pod określonym hasłem np. tydzień morski, tydzień kwiatowy, tydzień eko-plastyki, czy tydzień owocowo-warzywny. Wszystkie materiały na zajęcia zapewnia organizator. W przypadku złej pogody zajęcia będą odbywały się w sali wielofunkcyjnej MCK (na parterze).

Pracownia Artystyczna PoCoMiTo, ul. Płocka 50

Zajęcia manualne
dla dzieci 9+ (obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona)

poniedziałki, wtorki, czwartki w godz. 10-12
3, 4, 6, 17, 18, 20, 24, 25, 27, 31 lipca
1, 3, 17, 21, 22, 24, 28, 29 sierpnia
Prowadzenie, zapisy, szczegółowe informacje: Joanna Ruszkowska, tel. 501 343 045

Robótki ręczne: szydełkowanie, robienie na drutach, haft, frywolitka
4, 18, 25 lipca oraz 1, 22, 29 sierpnia, godz. 17
Zajęcia bezpłatne (uczestnicy przynoszą własne materiały).

Maraton krawiecki dla dorosłych
22 lipca oraz 12 sierpnia, godz. 11-16
Prowadzenie, zapisy, szczegółowe informacje: Beata Pozorek, tel. 608 307 477

Pracownia rysunku i malarstwa Bez Ram, ul. Płocka 50

Zajęcia rysunku, malarstwa i rzeźby
(obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona)
4, 11, 18, 25 lipca oraz 1, 8, 22, 29 sierpnia – (wtorki) – godz. 16 – młodzież i dorośli (malarstwo)
5, 12, 19, 26 lipca oraz 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia – (środy) – godz. 13, dzieci 9 – 12 lat
6, 13, 20, 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24, 31 sierpnia – (czwartki) – godz. 11, dzieci 5-9 lat
7, 14, 21, 28 lipca oraz 4, 11, 18, 25 sierpnia – (piątki) – godz. 13, młodzież i dorośli (rysunek)

Prowadzenie, zapisy, szczegółowe informacje: Wioletta Grunwald, tel. 534 699 546

KINO KALEJDOSKOP ZAPRASZA

Nocny minimaraton horrorów
30 czerwca (piątek), g. 22, sala widowiskow-kinowa
Autopsja Jane Doe (2016) horror, Wielka Brytania
Blair Witch (2016) horror, USA, 1 godz. 30 min.

Kino letnie na tarasie MCK
11, 12, i 14 sierpnia, godz. 21, taras MCK
Tytuły filmów będą podane na oddzielnych plakatach.
Wstęp wolny!
Wkrótce w repertuarze naszego kina m.in.:
Baywatch. Słoneczny Patrol
Gru, Dru i Minionki
Volta
Valerian i miasto tysiąca planet
Gang Wiewióra 2
Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.

Uwaga! Przerwa techniczna w kinie Kalejdoskop – kino będzie nieczynne
w okresie 11 – 24 sierpnia. Z regularnym repertuarem ruszamy od 25 sierpnia.
Kino zastrzega sobie możliwość zmian w repertuarze.

Nowość w naszym kinie!
Najsłynniejsze opery świata nowojorskiej Metropolitan Opera
w wykonaniu największych gwiazd muzyki poważnej na dużym ekranie w kinie Kalejdoskop

Nabucco (Plácido Domingo)
18 lipca, godz. 19, sala widowiskowo-kinowa
Opera w czterech aktach Giuseppo Verdiego z librettem Temistocle Solera (3 godz.)

Carmen (Elīna Garanča, Roberto Alagna)
22 sierpnia, godz. 19, sala widowiskowo-kinowa
Opera w 4 aktach francuskiego kompozytora Georges’a Bizeta z librettem Henri Meilhaca i Ludovica Halévy’ego (2godz. 40 min.)

Bilety będą dostępne w kasie kina oraz na stronie www.mckplonsk.pl

Coolturalne wakacje z MCK 2017

| kategorii |
About The Author
-