Mar
25
sob
Wykład Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Mar 25 @ 11:00

W sobotę, 25 marca o godz. 11 zapraszamy słuchaczy Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do sali wielofunkcyjnej MCK, na wykład ,,Zasady doboru stroju do sylwetki”, który poprowadzi Paulina Grzechnik, doradca wizerunkowy, stylistka.

Warsztaty decoupage
Mar 25 @ 15:00

Pracownia artystyczna PoCo MiTo zaprasza dorosłych oraz starszą młodzież w sobotę, 25 marca o godz. 15 na warsztaty decoupage. W programie wykonywanie jajek wielkanocnych. Czas trwania – ok. 3 godz. Ilość miejsc ograniczona.
Informacje i zapisy: Joanna Ruszkowska, tel. 501 343 045.

Płońszczanie na planie
Mar 25 @ 17:00 – 18:00

Burmistrz Płońska, Miejskie Centrum Kultury i Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk zapraszają w sobotę, 25 marca o godz. 17 do sali widowiskowo-kinowej MCK na spotkanie z reżyserem filmu Konradem Łęckim. Wstęp wolny!

Członkowie oraz sympatycy  Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk wzięli udział w zdjęciach na planie filmu „Wyklęty” w reż. Konrada Łęckiego. Jako statyści, wcielali się w role: żołnierzy, ludności wiejskiej. To nie pierwsza przygoda z filmem płońskiej jednostki, ponieważ jej członkowie brali tez udział w takich produkcjach jak: ,,1920 Bitwa Warszawska’’ i „Wołyń”. Uczestniczenie w zdjęciach było przedsięwzięciem honorowym, gdyż grupy rekonstrukcyjne nie pobierały  wynagrodzenia.

Na planie filmy ,,Wyklęty’’ jako statyści wystąpili:

Anna Biernacka, Dariusz Bogdański, Marcin Bramowicz, Jan Bronowski,  Andrzej Bułka, Jacek Bułka, Włodzimierz Czyżewski, Grzegorz Drapikowski, Łukasz Drzewaszewski, Marcin Drzewiecki, Piotr Figat, Piotr Godlewski, Julia Guzanowska, Dariusz Kanabaj, Zbigniew Kaniak, Andrzej Kozera, Kamil Andrzej Misiak, Julia Piechota, Łukasz Piekut , Mirosław Pikora, Kamil Piotrowski, Damian Rosiński, Marek Sabalski, Dariusz Serwach, Łukasz Skierski, Sylwia Sobótka, Sylwester Sokołowski, Stanisław Świerczewski.

Seanse filmu ,,Wyklęty’’ w kinie Kalejdoskop:

25 marca (sobota), godz. 18

26 marca (niedziela), godz. 13

29 marca (środa), godz. 15.30

30 marca (czwartek), godz. 15.30

Bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy).

Kwi
8
sob
Zapraszamy na Jarmark wielkanocny
Kwi 8 @ 13:00 – 18:00

Ozdoby wielkanocne, palmy, ceramika, biżuteria, filcowe torby, miody, mazurki wielkanocne i wiele innych – w wszystko będzie można zaopatrzyć się podczas jarmarku wielkanocnego, który odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia w godz. 13-18, w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Zapraszamy wszystkich do przedświątecznych zakupów!

 

Sobota z teatrem dla dzieci
Kwi 8 @ 16:00

Zapraszamy dzieci w sobotę, 8 kwietnia o godz. 16 do sali widowiskowo-kinowej na teatrzyk kukiełkowy pt.: ,,Kukła z wiejskiego podwórza”, w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem.

 Bilety 10 zł. Początek sprzedaży od środy, 8 marca.

Sprzedaż biletów w kasie MCK,  od środy do niedzieli w godz. 14.30-19.00.

Będzie kolorowo, śpiewająco i edukacyjnie. Dzieci wezmą udział  w  obrzędach topienia Marzanny i rzucania wianków do wody w noc Świętego Jana, poznają też polską, tradycyjną lalkę-kukłę bawiąc się w jarzynowy teatr wyczarowany wspólnie z aktorami  Małgorzatą Linkiewicz i Mariuszem Orzełkiem grających postacie :  Profesora Szczebrzeszyńskiego i jego asystentkę Panią Anię. W spektaklu zostanie wykorzystanych 30 kukieł.

Czas trwania 45 min.

Kwi
10
pon
Ogólnopolski Konkurs Poetycki ,,O Laur Sarbiewskiego’’
Kwi 10 @ 16:00

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Academia Europaea Sarbieviana, Związek Literatów o/Ciechanów oraz Stowarzyszenie Latinitati Vivae Provehendae Associatio  ogłaszają 13. edycję ogólnopolskiego konkursu poetyckiego ,,O Laur Sarbiewskiego” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego, który rozpocznie się w Płońsku 12 maja 2017 r.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: poezji w języku polskim związanej  z postacią       i twórczością Macieja Kazimierza Sarbiewskiego i poezji w języku łacińskim. Warunkiem uczestnictwa w przypadku wierszy pisanych w języku polskim jest nadsyłanie na adres Miejskiego Centrum Kultury trzech wierszy, w tym przynajmniej jeden musi być inspirowany twórczością Macieja Kazimierza Sarbiewskiego, nigdzie wcześniej niepublikowanych i nienagradzanych, w trzech egzemplarzach. Dodatkowo, można nadesłać jeszcze jeden wiersz, ale  o tematyce związanej z Płońskiem  i spośród tych wierszy, najlepszy zostanie nagrodzony wyróżnieniem specjalnym.

Prace te należy nadesłać do 10 kwietnia 2017 /decyduje data stempla pocztowego/  z dopiskiem ,,O Laur Sarbiewskiego”.

Prace w języku łacińskim o tematyce i strukturze formalnej dowolnej należy nadsyłać drogą elektroniczną na  adres: loquatorix@tlen.pl  również  do 10 kwietnia 2017

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.mckplonsk.pl .