Maj
6
sob
Sobota z teatrem dla dzieci
Maj 6 @ 16:00

Zapraszamy dzieci w sobotę, 6 maja o godz. 16 do sali widowiskowo-kinowej na spektakl pt.: ,, Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza’’ w wykonaniu Teatru O-rety.

Bilety 10 zł.
Sprzedaż biletów w kasie MCK, od środy do niedzieli w godz. 14.30-19.00.
Początek sprzedaży od środy, 12 kwietnia.

Spektakl oparty jest na wierszach J. Tuwima pt. „Pan Maluśkiewicz”, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa” oraz „Motyle”, a także na wierszu „Zoo” autorstwa J. Brzechwy. Sztuka przybliży małym widzom otaczający świat w sposób ciekawy. Zestaw rekwizytów i ich wykorzystanie, nie pozwoli się nudzić, ani na chwilę. Ponad to wykorzystane zostaną różne gatunki muzyczne od etnicznych utworów, przez głosy natury, aż po operę. To wszystko pozwoli udać nam się w podróż wraz z Panem Maluśkiewiczem do Afryki, gdzie dzieci poznają mieszkańców oraz ich zwyczaje. Następnie udamy się motylim samolotem nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem dzieci nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego. A wszystko to za sprawą niespodziewanej wizyty listonosza.
Czas trwania spektaklu: około 45 min.

Maj
16
wt
Pół na Pół – komedia kryminalna z cyklu teatralne wtorki
Maj 16 @ 19:00

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza we wtorek, 16 maja o godz. 19 do sali kinowo – widowiskowej na spektakl ,,Pół na Pół’’ w reżyserii Wojciecha Malajkata w gwiazdorskiej obsadzie: Piotra Szwedesa i Piotra Polka.
Błyskotliwe i zabawne dialogi, czarny humor i nieprzewidywalne zwroty akcji – tego nie można przegapić!

Bilety w cenie: parter – 65 zł, balkon – 55 zł. Sprzedaż w kasie MCK od środy do niedzieli w godz. 14.30-19, Honorujemy kartę Rodzina 5+.
Początek sprzedaży od środy, 19 kwietnia.

Spektakl ,,Pół na Pół’’ to polska adaptacja hiszpańskiej sztuki, którą obejrzało już ponad 500.000 widzów.
Spektakl ,,Pół na Pół’’ to polska adaptacja hiszpańskiej sztuki, którą obejrzało już ponad 500.000 widzów. To przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.
Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Cze
8
czw
Kabaret Ani Mru Mru – Ostatnie takie trio
Cze 8 @ 18:00

Zapraszamy na występ kabaretu Ani Mru Mru w najnowszym programie pt. ,,Ostatnie takie trio”, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 18 w sali widowiskowo-kinowej MCK.
Bilety w cenie: parter – 60 zł, balkon – 55 zł. Sprzedaż w kasie MCK , początek sprzedaży od czwartku, 27 kwietnia.

Kabaret Ani Mru-Mru powstał w Lublinie w grudniu 1999 roku. Po szybkich i skutecznych roszadach personalnych od bez mała dwunastu lat występuje i bawi publiczność w trzyosobowym składzie. Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek. Jak twierdzą ich wspólni znajomi, i tak kiedyś na pewno wpadliby na siebie na ulicy. Mają to samo poczucie humoru, a to sprawia, że świetnie się dogadują, zarówno na scenie jak i w życiu prywatnym. Rodzaj żartów, gagów i skeczy doskonale trafił nie tylko w gusta szerokiej publiczności w całym kraju, ale również środowiska. Ani Mru-Mru jest laureatem wszystkich najbardziej prestiżowych przeglądów i festiwali kabaretowych.