13064469W piątek, 29 kwietnia w holu MCK wystąpił zespół Tsiguntz Fanfara Avantura, który towarzyszył wernisażowi wystawy XVIII Salonu Karykatury Antywojennej Kragujevac.  Więcej zdjęć…
Tsiguntz Fanfara Avantura to orkiestra dęta, serwująca kaloryczne bomby w stylu balkan-tuttifrutti. Zespół tworzą znakomici instrumentaliści, którym zapomniana w ostatnich latach formuła orkiestry dętej, posłużyła jako pretekst do realizacji własnej, oryginalnej wizji muzyki.

Zespół powstał w 2010 roku, a już w 2011 towarzyszył Kayah podczas koncertów z utworami Gorana Bregovica, w 2012 stanął na podium festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, w 2013 wystąpił na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii oraz Sziget Festival na Węgrzech, koncertował w Portugalii, Francji, Rosji, Czechach, Mołdawii, Ukrainie i Niemczech. „Cygansi” pojawili się na festiwalach Top Trendy, Malta, Warszawa Singera, Ethno Port, koncertowali podczas Sylwestera z TVP2, na Giełdzie Papierów Wartościowych, w Dolinie Charlotty, sprawdzili się na niejednym weselu, a nawet procesji Bożego Ciała! W 2012 roku wydali koncertowy album „Tsigunz Live at Meskalina”, a we wrzesieniu 2014, nakładem wytwórni Gusstaff Records, ukazał się długo oczekiwany album Turbo Balkan Groove!!!

Bałkańsko-ognisty wieczór z udziałem zespołu Tsiguntz Fanfara Avantura

| kategorii |
About The Author
-