Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w niedzielę, 16 grudnia o godz. 18 do sali widowiskowo-kinowej na wyjątkowe wydarzenie: dwa znakomite przedstawienia baletowe w jednym czyli Carmen i Sheherezada jako dwie jednoaktówki w wykonaniu wybitnych artystów i luminarzy światowego IMPERIAL LVIV BALLET.
Bilety 80 zł i 60 zł (balkon) w sprzedaży od środy do niedzieli w godz. 14.30 – 19 w kasie kina oraz na stronie www.mckplonsk.pl

Opera Lwowska na całym świecie cieszy się olbrzymią popularnością, a każdy ich występ jest artystycznym wydarzeniem.
W pierwszej części przedstawienia zobaczą Państwo opowieść o niezwykle nieszczęśliwej miłości, która prowadzi do wielkiej tragedii tytułowej bohaterki oraz o jej walce w imię miłości, która z góry była zdana na przegraną.
Druga część w swojej wymowie ma finał odwrotny niż tragedia pięknej Carmen. Szeherezadzie udaje się doprowadzić do zwycięstwa miłości i dobra nad śmiercią i złem. Bezwzględny Sułtan Szachrijar nie wierzący w miłość i wierność kobiet każe ścinać po nocy poślubnej każdą ze swych kolejnych żon. Jest to kara, za zdradę jednej z nich. Dopiero pięknej i inteligentnej Szeherezadzie udaje się powstrzymać ten zbrodniczy rytuał okrutnika za pomocą przemyślnego przekazu historii z „Baśni 1001 Nocy”.
Carmen i Szeherezada wymagają niezwykłej wirtuozerii artystów. Są bardzo zmysłowe i dramatyczne. W obu baletach dużą rolę odgrywa niezwykle dynamiczna i pełna temperamentu, niewyobrażalnie zmysłowa, piękna i sugestywna muzyka Bizeta i Rimskiego – Korsakowa,. Mistrzowskie połączenie muzyki klasycznej z hiszpańskim folklorem jak i synteza rosyjskiej muzyki ludowej z motywami muzyki orientalnej tworzą jedyny w swoim rodzaju niedościgniony wymiar narracji muzyki i choreografii.
Sheherezade/ balet jednoaktowy
muzyka N. Rimski – Korsakow
Libretto: Alexandre Benois

Carmen/balet jednoaktowy
muzyka G. Bizet
Libretto: Roland Petit

Carmen i Sheherezada – balet lwowski

| kategorii |
About The Author
-